Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kalıcı Makyaj Nedir?
#1
Kalıcı makyaj tekniklerinin bilinmesi ve kafalardaki soru işaretlerinin azalması ile beraber kadınlar daha fazla ilgi gösteriyor. Makyaj, kadınlar için en önemli kozlar arasında yer alıyor. Kendi yüz stillerine ve vücut özelliklerine göre doğru makyaj yapmayı başaran kadınlar sosyal hayatta kendilerini özgüvenli hissediyor. Kadınlarının güzelliklerinin ön plana çıkması ve dikkat çekici bir havaya kavuşmaları makyaj ile daha kolay hale geliyor.


Kalıcı makyaj uygulamasının ortaya çıkması ile makyaj tekniklerinin kadınlarda doğurduğu pozitif etki gündelik olmaktan çıkıyor. Toplum içerisinde bulundukları her bir saniye makyajlı olmak gerektiğine inanan kadınlar, bunu başarmak için çaba sarf ediyor. Ancak makyajı hem doğru yapmak hem de gün boyu aynı tazelikle korumak çoğu zaman mümkün olmuyor. Özellikle dış unsurlar ve gün içi hareketlilik makyajın etkisinin geçmesine sebep oluyor. Kalıcı makyajın avantajları tam da burada başlıyor. Kalıcı makyaj yaptıran kadınlar güzelliklerinin ve makyajlarının verdiği huzuru uzun süreli hissediyor.

Kalıcı Makyaj Nedir?
Kalıcı makyaj, kadınların kaş, dudak ve göz bölgesindeki derilerin altına özel boyaların enjekte edilmesiyle yapılan ve tekniğine göre uygulandığı bölgede 3 yıla kadar kalan işlemlerin genel ismidir.  Kadınlar her zaman istedikleri kıvamda bir makyajı kendi başlarına yapamazlar. Makyajda istenilen tonun yakalanması kadar bunun korunması da önemlidir. Düğünde terlemek, havuza girmek, spor yapmak, gün içinde koşuşturmak ya da yağmura yakalanmak gibi hava şartları makyajın akmasına neden olur. Bu nedenle kadınlar bulundukları ortamda hareketlilikten çekinebilir ve kendilerini geri plana iter. Gün içinde sürekli makyaj korkusu yaşar ve lavaboya gitmek zorunda kalırlar.
Kalıcı makyaj aynı zamanda kadınların oldukça hoşuna giden bir rengin ya da şeklin uzun süreli durmasını da sağlar. Eyeliner, dipliner ya da bir kaş stilini beğenen kadınlar her zaman aynısını yakalayamazlar. Olumlu tepkiler aldıkları far, çizim ya da boyanın daimi olmasını ancak makyajı kalıcı şekilde yaptırmaları ile mümkün olur. Yine kişinin kaş ya da kirpik bölgesinde doğuştan gelen bir eksiklik ya da bozukluk olabilir. Bunun günlük makyajlar ile tolere edilmesi oldukça zordur. Kalıcı makyaj eğitimi almış uzmanlar; kadınları her aynaya geçtiklerinde bunlarla yüz yüze gelmekten kurtarır.

Kalıcı Makyajın Tarihçesi Nedir?
Bazı kadınlar tarafından yeni bir teknik olarak görülse de, kalıcı şekilde yapılan makyajların tarihi insanlık tarihine denk gelmektedir. Yeni olan kalıcı makyajın yapımında kullanılan tekniklerdir. Dünyanın çeşitli bölgelerinde yapılan tarihi kazılarda doğada var olan bazı renkli madenlerin deri bölgesine sürülmesi ile uzun süreli makyaj yapıldığı görülmüştür. Kalıcı makyaj yapımının eski tarihlere uzandığının bir göstergesi de dövme uygulamalarının çok eski yıllara uzanmasıdır. Her geçen yıl modern ve pratik cihazlar ile daha doğal kalıcı makyaj boyası üretilmektedir.
Kalıcı makyaj yapımında birçok uzmanın kullandığı cihazlar 1980 yılında hayatımıza girmiştir. Samuel O’Relly imzası bulunan cihazlar, makyaj alanında bir çığır açmıştır. Bu yıldan itibaren dövme ve makyaj uygulamaları sürekli gelişmiştir. Günümüzde dünyanın birçok bölgesinde işin ehli olan ve eğitimini almış uzmanlar harikalar yaratmaktadır. Kalıcı makyaj göz, kaş, dudak ve yüz çehresine uygulanmaktadır.

Kalıcı Makyaj Dudak Kontürü Nasıl Yapılır?
Dikkat çekmeyen ya da doğallığını kaybetmiş bir dudak, kadınların tüm enerjisini alır. Saçlar, kaşlar ya da kirpikler ne kadar mükemmel olursa olsun dudakların onlara uyum sağlamaması tüm büyüyü bozar. Kadınlar kendi bilgileri ve zevkleri doğrultusunda dudak makyajını yapabilirler. Ancak dudak yapısının farkında olmayan ve makyaj konusunda kendisine güvenmeyen kadınlar etkisiz bir dudak ortaya çıkarırlar. Kalıcı makyaj ile kadınlar dudaklarındaki etkileyiciliği yıllarca kullanırlar.
Mat bir görüntüsü olan, yüze göre oldukça ince ya da küçük görünen dudaklar, kadınlarının zamanlarının makyaja ayrılmasını gerektirir. Çünkü bu özellikteki dudakların kendisini göstermesi için hassas olunmalı ve nüanslara dikkat edilmelidir. Kadınlar bu konuda başarılı olsalar bile bu başarının her zaman yakalanacağı söylenemez. Kalıcı makyaj yaptıran kadınlar ise dudaklarının verdiği mutluluğu her daim hissederler. Hem de ruju tazeleme derdi de çekmezler.
Dudak kontürü yapılırken steril iğneler kullanılır ve dudak derisinin altına kalıcı makyaj boyası enjekte edilir. Kadının yüz bölgesi dikkate alınarak dudakların büyüklüğü ve rengi belirlenir. Dövmeye oldukça benzeyen bu yöntem, ortalama olarak 90 dakikada gerçekleşir.  Dudak kontürü yaptıran kadınlar gönül rahatlığı ile 3 yıla kadar dudaklarının tadını çıkarır. Kalıcı makyaj için kadınlar arzu ettikleri renkleri tercih edebilir. Kalıcı dudak kontürü, ruj kullanılmasına engel değildir. Kadınlar farklı renklerde ya da tonlarda rujları kullanabilirler.

Kalıcı Makyaj Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?
Kaşlar, kadınların güzellik unsurlarından birisidir. Göz bölgesinin ön plana çıkarılması ve yüzün etkileyici bir şekle bürünmesinde kaşların payı büyüktür. Kaşlar için her gün onlarca dakika zaman ayrılmaktadır. Ancak buna rağmen istenen sonuç her zaman alınmamaktadır. Güzel yapılan makyajlar ise çoğu zaman günün sonu gelmeden silinmekte ya da bozulmaktadır. Özellikle kaşları ince, şekilsiz, birbirine eş olmayan kaşları olan kadınların moralleri alt üst olmaktadır. Kaşlardaki şekil bozuklukları bazen doğuştan gelmektedir. Bazen de makyaj malzemelerinin ya da çeşitli hastalıkların etkisi ile kaşlar dökülmektedir. Kalıcı makyaj uygulamaları ile kadınlar aynalara gülümseyerek bakacakları kaşlara sahip olmaktadır.

Kalıcı makyaj kaş kontürü iki ayrı teknikle yapılmaktadır. Mikroblading ve mikropigmentasyon teknikleri ile yapılan kaş çizimleri doğallığa en yakın kaşlar için idealdir.
Mikroblading Kaş Kontürü: Mikroblading yöntemi, makyaj alanında trendlerden birisidir. Kıl tekniği ve pudralama tekniği mikroblading yönteminin alt teknikleridir. Özellikte kıl tekniği dünya genelinde en fazla kullanılan makyaj uygulamalarındandır. Kaş bölgesindeki deriye kaşlara benzeyen kıllar çizilir ve kadının kendi kaşları ile bütünlük oluşturulur. Kalıcı makyaj için kaşlarda pudralama da tercih edilebilir. Burada ise mevcut kaşların en ideal boyalarla canlandırılması ve boşlukların doldurulması amaçlanır. Mikroblading tekniğinde kesinlikle cihaz kullanılmaz ve el becerisine dayanır. Bu nedenle seçilen güzellik uzmanının yeteneği oldukça önemlidir. Ortalama bir saat içerisinde tamamlanan kalıcı makyaj kaş seansı sonunda kaşlarınızın güzelliğine inanamayacaksınız ve bir yıl boyunca bu kaşların rahatlığını yaşayacaksınız.

https://qluakalicimakyaj.com
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
<